انواع مواد عایق دیوار خارجی

عایق دیوار خارجی چیست؟

عایق دیوار خارجی که با نام های EWI ( External Wall Insulation) و عایق دیوار جامد خارجی نیز شناخته می شود، نوعی عایق است که به بیرون دیوارها متصل می شود. دو لایه از مواد استفاده می گردد، یکی برای ارائه عایق و دیگری یک لایه بیرونی از مواد معدنی یا مصنوعی برای محافظت در برابر آب و هوا و ارائه یک پوشش تزئینی. نصب EWI بسته به ضخامت عایق مورد استفاده، حدود ۱۰۰ میلی متر به خانه شما اضافه می کند.

عایق دیوار خارجی را روی چه ساختمان هایی می توان استفاده کرد؟

EWI برای هر ساختمانی با دیوارهای محکم مناسب است. این مواد می توانند: در کاربردهای ذیل مورد استفاده قرار گیرند.
· املاک قدیمی‌تری که قبل از سال ۱۹۳۰ ساخته شده‌اند و دارای دیوارهای آجری محکم هستند.
· ساختمان های ساخته شده از سیستم (بتنی) که بین دهه ۱۹۳۰ و ۱۹۸۰ ساخته شده اند.
· دیوارهای جامد با قاب های چوبی یا فولادی باشند.
خانه‌هایی که با دیوارهای حفره‌ای ساخته شده‌اند نیازی به EWI ندارند زیرا از قبل فضایی در داخل دیوارها دارند که می‌توان مواد عایقی را به آن تزریق کرد.

عایق دیوار خارجی از چه چیزی تشکیل شده است؟

EWI مانعی ایجاد کرده که از خروج گرما از دیوارها جلوگیری می کند. این مانع در چندین لایه به بیرون دیوارهای شما متصل می شود. موادی که به صورت عمومی برای عایق بندی دیوار خارجی در ساختمان ها استفاده می شود، شامل موارد زیر است:

  1. تخته بنزن در حال حاضر به طور گسترده استفاده می گردد، اما اثر عایق حرارتی آن ایده آل نیست و آب را جذب می کند، بنابراین در هنگام استفاده از تخته بنزن اقدامات ضد آب انجام می شود.
  2. تخته اکسترود شده بسیار بهتر از تخته بنزن است، هدایت حرارتی آن کمتر از تخته بنزن بوده و قیمت آن کمی بالاتر است.
  3. پلی یورتان نوع خوبی از مواد عایق حرارتی است و همچنین عملکرد خوبی دارد.
  4.  پشم شیشه و پشم سنگ شباهت های زیادی در عملکرد دارند که به راحتی توسط بسیاری از افراد اشتباه گرفته می شود. با این حال، از آنجایی که پشم شیشه نسبت به پشم سنگ خواص بهتری دارد، قیمت آن به طور کلی بالاتر از پشم سنگ است.

مواد جدید عایق دیوار خارجی عبارتند از:

  1. ورق فوم پلی استایرن اکسترود شده XPS: همچنین به عنوان تخته اکسترود شده پلی استایرن (به اختصار XPS ) شناخته می شود. دارای ساختار لانه زنبوری سلول بسته است. جذب آب پایین، هدایت حرارتی بالا و نفوذپذیری بخار آب کم، از ویژگی های این محصول است، بنابراین دارای ویژگی های مقاومت خوب، وزن سبک، نفوذ ناپذیری، مقاوم در برابر خوردگی و قیمت پایین است و به طور گسترده ای در عایق حرارتی صنعت ساخت و ساز، عایق ضد یخ جاده ها، راه آهن، فرودگاه ها، میادین، دکوراسیون خانه و سایر زمینه ها استفاده می گردد.
  2. ملات عایق حرارتی: ملات عایق حرارتی نوعی ملات پودر خشک پیش مخلوط شده است که از مواد مختلف سبک به عنوان سنگدانه، سیمان به عنوان ماده سیمانی و برخی افزودنی های اصلاح شده ساخته شده و توسط شرکت تولیدی مخلوط می گردد. این عمدتا برای ساخت عایق دیوارهای خارجی، با مزایای ساخت و ساز راحت و دوام خوب استفاده می شود.
  3. فوم فنولیک: فوم فنولیک نوع جدیدی از مواد عایق حرارتی است که در سطح بین المللی به عنوان یک مصالح ساختمانی امیدوارکننده شناخته شده است. زیرا این ماده جدید اساساً با ماده ای که با افزودن بازدارنده شعله به رزین پلیمری رایج به دست می آید، متفاوت است. در آتش نمی سوزد، ذوب نمی شود و دود سمی منتشر نمی کند و دارای مزایای وزن سبک، عدم خوردگی، حفظ حرارت، صرفه جویی در انرژی، عایق صدا، قیمت پایین و غیره است.

عایق EWI چگونه کار می کند؟

گرما از یک ساختمان به سه طریق از دست می رود:

  1.  هدایت
  2.  همرفت
  3.  تابش

گرما از دیوارها، سقف، کف، پنجره ها و درها عبور می کند. EWI اتلاف حرارت را از طریق دیوارها کاهش می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *